معرفی فولمن

 

شرکت فولمن در سال ۱۳۵۴ تحت نام ” فولمن دیستر بسیون ” در اداره ثبت شرکتها و مالکیتهای صنعتی تهران به ثبت رسیده و با تاکید بر فعالیتهای تجاری فعالیت خود را آغاز نمود. پس از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و کمرنگ شدن حضور شرکتهای خارجی در ایران و با تاکیدی که از طرف دولتمردان وقت بر تولید داخل و حرکت بسوی خودکفائی بعمل میامد، شرکت فولمن در سال ۱۳۵۸ فعالیتهای تولیدی خود را آغاز و در سال ۱۳۶۰ موفق به تولید و عرضه تابلو های کشوئی ۲۰ کیلو ولت گردید. سه سال بعد تامین تجهیزات و نصب تجهیزات پستهای ۶۳ کیلو ولت و به موازات آن طراحی و تولید تابلوهای کنترل و حفاظتی آن را آغاز نمود.

تاسیس شرکت پارس تابلو در سال ۱۳۶۴ و شرکتهای جابون و ژیتال در سال بعد تلاشهایی جدی در جهت خودکفایی نسبی صنعت برق کشور بود. دانش فنی Know How فعالیتهای فولمن تا نیل به خود کفایی از شرکای خارجی این شرکت که هر یک از پیشتازان صنعت برق در دنیای صنعتی میباشند، نظیرAlstom  ,Areva,  GE , . . .,ICAR , Trench   تامین شده و همکاری و ارتباط با این شرکاء ‌خارجی به صور مختلف بطور مستمر ادامه دارد.

نفوذ به بازارهای خارجی با صدور تابلوهای ۳۳ کیلو ولت کشویی با باسبار دوبل به امارات متحده عربی در سال ۱۳۷۰ آغاز گردید. حسن عملکرد شرکت منجر به توسعه صادرات گردیده و در سال ۱۳۷۸ شش پست ۶۶/۲۰ کیلوولت در کشور سوریه نصب و راه اندازی گردید. اجراء موفقیت آمیز  پست GIS سنگال، و پروژه های در دست اجراء در پاکستان موید موفقیت فولمن در امر صادرات خدمات فنی و مهندسی می باشد.

اقمار تولیدی زیر مجموعه فولمن نظیر تهران پادنا ، فرانیر ، پالایش نیرو ، صنعتی مهر آباد ، و کارخانه احمدآباد و… هر کدام در مقاطعی از زمان احداث و تامین بخش هایی از نیاز برق کشور را بر عهده گرفتند. امروزه فولمن در نقش یکHolding company  هدایت مجموعه را در جهت تحقق اهداف کلان مورد نظر مثل تامین نیازهای صنعت برق کشور، حرکت در جهت خود کفایی نسبی، ایجاد

 

اشتغال مولد، انتقال تکنولوژیهای روز بداخل و بومی کردن آنها، صرفه جوئی در

اندوخته های ارزی کشور و ارتقاء غرور ملی همراه با فعالیت سالم اقتصادی و کسب سود مشروع را برعهده دارد .

در سال ۱۳۸۴ طی یک حرکت حساب شده و با هدف تقسیم منطقی فعالیتها، واحد های کسب و کار استراتژیک SBU  در شرکت فولمن ایجاد گردیدند که هریک با سازمان دهی تشکیلات داخلی خود و با بهره گیری از امکانات و تجربیات موجود در فولمن توانستند در اخذ سفارشات و اجراء بموقع تعهدات قراردادی با کار فرمایان داخلی رضایت مشتریان را تامین و با موفقیت در پروژه های برون مرزی باعث اعتلای نام شرکت و کشور عزیز ایران گردند.

همه این موفقیت ها مرهون همکاری و تلاش صمیمانه پرسنل مجموعه در رده های مختلف شغلی بوده و مؤسسین و مدیران ارشد شرکت  با توجه به این واقعیت عنایت خاصی به مدیریت منابع انسانی که مراحل پیش بینی ، جذب ، بکارگیری ، بهسازی ، ارتقاء توانمندی و  از همه مهم تر حفظ این سرمایه لایزال شرکت را بر عهده دارد مبذول نموده و همواره با تامین امکانات رفاهی و سرمایه گذاری در امر آموزش پرسنل،  همسوئی و   هم افزائی تلاش مدیران و کارکنان را ممکن و محقق  ساخته اند .

در مورد شرکت فولمن، در جهت ارائه خدماتی موثر به صنایع برق کشور، در جهت رضایت شغلی برای مدیران و با آینده ای روشن برای همه کارکنان آن بهتر است بکوشیم شرکت را به تشکیلاتی علمی تبد یل نموده و فعالیتهای آن منجمله مدیریت منابع انسانی را بر اصول علمی متداول در دنیای صنعتی پایه گذاری نموده و در آن مسیر حرکت کنیم.

آنچه در این مجموعه ملاحظه میشود خلاصه ای است از رویه ها، مقررات و ضوابط  مرتبط با فعالیت مدیریت منابع انسانی که جهت آشنایی همکاران محترم تدوین گردیده است .