صبا:فولمن چهل ساله شد

مرداد ۲, ۱۳۹۵Comments Off on صبا:فولمن چهل ساله شد

Sabainfo

قرار گرفتن لوگوی چهل سالگی شرکت فولمن در سایت صبا

َشبکه ایران: اتحادیه اروپا یک شرکت ایرانی را از فهرست تحریم‌هایش خارج کرد

آذر ۳۰, ۱۳۹۲Comments Off on َشبکه ایران: اتحادیه اروپا یک شرکت ایرانی را از فهرست تحریم‌هایش خارج کرد

INN30Azar

شبکه ایران/ رییس شرکت فولمن گفت: اتحادیه اروپا به دنبال پی‌گیری‌های شرکت ایرانی فولمن که در صنعت برق فعال است نام این شرکت را به طور رسمی از فهرست تحریم‌ها خارج کرد.

برای مشاهده متن خبر به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

http://www.inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=1&Id=188404&Rate=0

خبرآنلاین: لغو تحریم شرکت فعال ایرانی صنعت برق توسط اتحادیه اروپا

آذر ۳۰, ۱۳۹۲Comments Off on خبرآنلاین: لغو تحریم شرکت فعال ایرانی صنعت برق توسط اتحادیه اروپا

KhabarOnline30Azar

اقتصاد > انرژی – اتحادیه اروپا شرکت فولمن فعال در صنعت برق را به طور رسمی از لیست تحریم ها خارج کرد.

سایت اطلاع رسانی اتحادیه اروپا (Official Journal of the European Union) ، ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۳ اعلام کرد که شرکت فولمن و شخص فریدون محمودیان از فعالان حوزه صنعت برق  کشور را از لیست تحریم های خود حذف کرد.

فریدون محمودیان رئیس هیئت مدیره این شرکت که از سوی اتحادیه محکوم شده بود با اعلام این خبر مهم و پیروزی شرکت در برابر اتحادیه اروپا گفت: چهار سال پیش شرکت فولمن به جرم حمایت از دولت ایران در فعالیت های صلح آمیز هسته ای، در لیست تحریم قرار گرفت. در پی دفاعیات دقیق و پس از ۴ سال پیگیری های قضایی این شرکت، دادگاه عالی اروپا در تاریخ ۲۸ نوامبر،اتحادیه اروپا را نسبت به تحریم ناعادلانه شرکت فولمن و اینجانب محکوم نمودو پس از گذشت ۲۱ روز از رای نهایی دادگاه عالی، در تاریخ ۱۹ سپتامبر، اتحادیه اروپا به رای دادگاه تمکین نموده و خوشبختانه حقانیت این شرکت که در جمهوری اسلامی ایران و سطح منطقه ای و بین المللی فعال بوده به اثبات رسید و این پیروزی بزرگی برای فعالیت های اقتصادی کشور محسوب می گردد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مصوبه مورد نظر، به بخشی از متن آن اشاره کرد که در آن آمده است:

پیرو رای دادگاه عالی اروپا مورخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۳ در خصوص مورد شماره (C-280/12P)، فریدون محمودیان و شرکت فولمن شامل شرکت ها و افراد مربوط به موضوع تحریم های Annex II نیستند و باید از لیست شرکت ها و افراد موضوع تحریم های Annex II قانون اتحادیه اروپا به شماره ۲۶۷/۲۰۱۲ حذف شوند.

این کارآفرین صنعت برق کشوربه سابقه موضوع هم پرداخت و گفت: بر اساس این تحریم یکجانبه، کلیه حساب های بانکی و معاملات این شرکت در تمامی بانک ها و مؤسسات مالی اتحادیه اروپا متوقف و مسدود گردید و هم چنین کلیه سفارشات، خرید ها، قرار داد ها و هر نوع  همکاری فنی و مالی این شرکت با طرف های خارجی به حالت توقیف و تعلیق در آمد که با رای اخیر مشکلات ایجاد شده مرتفع خواهد شد و شرکت می تواند همچون گذشته و البته با فضای امیدبخش فعلی، مصمم تر فعالیت های خود ادامه دهد.

محمودیان اضافه کرد: البته این تحریم ها تنها به اتحادیه اروپا محدود نگردید و کشورهای امریکا، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی و چین نیز از اتحادیه اروپا تبعیت کردند و در اثر این تحریم ، خسارات و ضایعات فراوانی به مجموعه وارد گردید که از جمله آن ورشکسته شدن کارخانه این شرکت در فرانسه و از بین رفتن سرمایه گذاریهای صورت گرفته، توقف کامل سرمایه گذاریهای صنعتی و پروژه های تولیدی در آلمان، توقف پروژه های تحقیق و توسعه در دفاتر خارج از کشور، عدم ارسال لوازم و تجهیزات سفارش شده و حتی ضبط مبالغ کلان پیش پرداخت ها و ایجاد یک سری محرومیت ها و محدودیت های مسافرتی، عدم صدور ویزا و مزاحمت و بهانه جوئیهای مختلف برای مدیران این شرکت و حتی بستگان آنان بوده است که در واقع اقدامی غیر قانونی بوده و بدون ارائه هیچگونه سند معتبر و دقیق و تنها در جهت ایجاد مانع برای فعالیت های اقتصادی کشور در حوزه های مختلف و از جمله موضوعات مرتبط با شرکت می تواند تلقی گردد.

وی در پاسخ به این سوال که در جهت دستیابی به این موفقیت چقدر مورد حمایت های نهادها و سازمان های دولتی و مرتبط قرار گرفتید،گفت:متاسفانه دردولت گذشته هیچگونه حمایتی چه مادیچه معنوی، ازشرکت فولمن وشایددیگرتحریم شدگان بخش خصوصی صورت نگرفت وحتی با وجود محدودیتهای فراوان ناشی ازتحریم ، هیچگونه تساهل وتسامحی در اجرای پروژه های دولتی بعمل نیامد و جرائم قابل توجهی هم به بهانه تاخیراتی که ذاتا” ناشی از تحریمها بود ، به این مجموعه بگونه ای غیرقانونی تحمیل شد. اما این نکته که هیچ نهاد دولتی وهیچ سازمانی وهیچ رسانه ای چه درایران وچه درسطح بین الملل درمقابل اتهامات وارده ( فعالیت ضد بشری و تروریستی وتوسعه سلاح کشتار جمعی )  وادعای خطرناک بودن فولمن و شخص  فریدون محمودیان ، هیچ اقدامی در جهت تکذیب نکرد ، جای تاسف فراوان دارد.

محمودیان به اقدامات انجام شده که تنها از سوی شرکت انجام شده بوداشاره کرد و گفت: در این شرایط شرکت فولمن با طرح دعوی در دادگاه اروپا نسبت به این اقدام بی رویه و خلاف قانون اعتراض و تقاضای رسیدگی نمود که در دادگاه بدوی وکیل اتحادیه بدون ارائه مدارک و دلائل قانونی مبنی بر لزوم اعمال تحریم، اعلام می نماید که شرکت فولمن با داشتن چند صد مهندس و کارشناس، دانش فنی و امکانات صنعتی و برخورداری از حمایت دولت ایران میتواند بالقوه خطری عمده برای امنیت منطقه و جهان باشد و دولت انگلیس نیز با ارائه یادداشتی به دادگاه اروپا اعلام می کند که فشار به شرکت فولمن فشار به دولت ایران است و حتی وکیل انگلیسی اتحادیه اروپا نیز در دادگاه اعتراف مینماید که تنها یک دولت (شاید دولت متبوع وی) بدون ارائه مدرک و دلیل پیشنهاد تحریم را رأسا به اتحادیه اروپا داده است و ٢٧ عضو دیگر این اتحادیه ظاهرا بنا به اعتماد فیما بین این پیشنهاد را بدون هیچ گونه تحقیق و بررسی تائید و به اجرا گذاشته اند و نهایتا دادگاه اروپا پس از دو سال رسیدگی و تحقیق در مورد این پرونده ، رای خود را بر حقانیت شرکت فولمن و محکومیت اتحادیه اروپا صادر می نماید.

در ادامه اتحادیه اروپا و کشورهای فرانسه، انگلیس و ایرلند به رأی صادره اعتراض و تقاضای تجدید نظر در دادگاه عالی دیگری می نمایند و  دادگاه تجدید نظر اروپا نیز پس از رسیدگی و بررسی های لازم رأی دادگاه بدوی را بطور قطعی در تاریخ ٢٨ نوامبر ٢٠١٣ تائید نمود و بدین ترتیب یک شرکت خصوصی ایرانی به تنهایی توانست حقانیت خود را به طور قاطع به کرسی نشانده و اتحادیه اروپا را در دادگاه های خودشان شکست دهد.

 گفتنی است، شرکت فولمن در سال ١٣۵۴شمسی در تهران رسما تأسیس و به ثبت رسید و در طول ٣٨ سال فعالیت مداوم خود توانست جایگاه ارزنده ای در صنعت برق ایران در زمینه های طراحی، مهندسی، ساخت و تولید تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز صنعت برق مانند پست های فشار قوی شبکه های انتقال و توزیع برق و سیستم های مدیریت و کنترل قدرت و انتقال تکنولوژی و همچنین اجرای پروژه های کلید در دست را به دست آورده است.

خبرگزاری نسیم: شرکت ‘فولمن’ و شخص ‘فریدون محمودیان’ از فعالان حوزه صنعت برق کشور، از لیست تحریم‌های این اتحادیه حذف شد

آذر ۳۰, ۱۳۹۲Comments Off on خبرگزاری نسیم: شرکت ‘فولمن’ و شخص ‘فریدون محمودیان’ از فعالان حوزه صنعت برق کشور، از لیست تحریم‌های این اتحادیه حذف شد

Nasim30Azar

خبرگزاری نسیم با تیتر: سایت اطلاع‌رسانی اتحادیه اروپا اعلام کرد؛ شرکت ‘فولمن’ و شخص ‘فریدون محمودیان’ از فعالان حوزه صنعت برق کشور، از لیست تحریم‌های این اتحادیه حذف شد، خبر موفقیت فولمن را منتشر کرد.

برای مشاهده متن خبر به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://www.nasimonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=718885

همشهری آنلاین: شکست اتحادیه اروپا مقابل یک شرکت بزرگ ایرانی

آذر ۳۰, ۱۳۹۲Comments Off on همشهری آنلاین: شکست اتحادیه اروپا مقابل یک شرکت بزرگ ایرانی

Hamshahri30Azar

سایت همشهری خبر شکست اتحادیه اروپا را در سایت خود منتشر کرد، متن این خبر از لینک زیر قابل دسترس است:

http://hamshahrionline.ir/details/243277

خبرآنلاین: لغو تحریم شرکت ایرانی “فولمن” توسط اتحادیه اروپا

آذر ۸, ۱۳۹۲Comments Off on خبرآنلاین: لغو تحریم شرکت ایرانی “فولمن” توسط اتحادیه اروپا

به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین

اقتصاد > اقتصاد سیاسی – دادگاه تجدید نظر اروپا حکم لغو تحریم شرکت فولمن رای تایید کرد.

چهار سال پیش اتحادیه اروپا یک شرکت خصوصی ایرانی به نام شرکت فولمن را که طراح ، سازنده و پیمان کار تجهیزات شبکه انتقال، توزیع و کنترول قدرت  در صنعت برق  ایران است و همچنین بنیان گذار این شرکت، فریدون محمودیان را به طور همه جانبه مورد تحریم قرار داد.

بر اساس این تحریم کلیه حساب های بانکی و معاملات این شرکت در کلیه بانک ها و مؤسسات مالی اتحادیه اروپا متوقف و مسدود شد.

همچنین کلیه سفارشات، خرید ها، قرار داد ها و هر نوع  همکاری فنی و مالی این شرکت با طرف های خارجی به حالت توقیف و تعلیق در آمد. این تحریم ها تنها به اتحادیه اروپا محدود نشد و کشورهای امریکا، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی و چین نیز به از اتحادیه اروپا تبعیت کردند.

اتحادیه اروپا هیچ توضیح منطقی‌، مستند و قانونی برای توجیه اقدام خود ارائه نکرده بود. در این شرایط شرکت فولمن با طرح دعوی در دادگاه اروپا نسبت به این اقدام بی رویه و خلاف قانون اتحادیه اروپا  اعتراض و تقاضای رسیدگی در این مورد کرد.

در دادگاه بدوی وکیل اتحادیه بدون ارائه مدارک و دلائل قانونی مبنی بر لزوم اعمال تحریم، اعلام کرد که شرکت فولمن با داشتن چند صد مهندس و کارشناس، دانش فنی و امکانات صنعتی و برخورداری از حمایت دولت ایران می تواند بالقوه خطری عمده برای امنیت منطقه و جهان باشد.

دولت انگلیس نیز با ارائه یادداشتی به دادگاه اروپا اعلام مینماید که فشار به شرکت فولمن فشار به دولت ایران است.

وکیل انگلیسی اتحادیه اروپا نیز در دادگاه اعتراف کرد که تنها یک دولت (شاید دولت متبوع وی) بدون ارائه مدرک و دلیل پیشنهاد تحریم را رأسا به اتحادیه اروپا داده است و ٢٧ عضو دیگر این اتحادیه ظاهرا بنا به اعتماد فیمابین این پیشنهاد را بدون هیچ گونه تحقیق و بررسی تائید و به اجرا گذاشته اند.

دادگاه اروپا پس از دو سال رسیدگی و تحقیق در مورد این پرونده عاقبت رای خود را بر حقانیت شرکت فولمن و فریدون محمودیان و محکومیت اتحادیه ارو پا صادر کرد.

اتحادیه اروپا و کشورهای فرانسه، انگلیس و ایرلند به رأی صادره اعتراض و تقاضای تجدید نظر در دادگاه عالی دیگری کرد. دادگاه تجدید نظر اروپا نیز پس از رسیدگی و بررسی های لازم رأی دادگاه بدوی را بطور قطعی در تاریخ ٢٨ نوامبر ٢٠١٣ تائید کرد.

 گفتنی است، شرکت فولمن در سال ١٣۵۴شمسی در تهران رسما تأسیس و به ثبت رسید. این شرکت در طول ٣٨ سال فعالیت مداوم خود توانسته است جایگاه ارزنده ای در صنعت برق ایران در زمینه های طراحی، مهندسی، ساخت و تولید تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز صنعت برق مانند پست های فشار قوی شبکه های انتقال و توزیع برق و سیستم های مدیریت و کنترل قدرت و انتقال تکنولوژی و همچنین اجرای پروژه های کلید در دست را به دست آورد.

اصل خبر را در اینجا مشاده کنید.

دادگاه اروپا خروج یک شرکت از لیست تحریم‌ها و اعمال دوباره تحریم‌ها بر ۱۷ شرکت دیگر را تأیید کرد

آذر ۸, ۱۳۹۲Comments Off on دادگاه اروپا خروج یک شرکت از لیست تحریم‌ها و اعمال دوباره تحریم‌ها بر ۱۷ شرکت دیگر را تأیید کرد

به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگارانبه نقل از خبرگزاری آلمان، دادگاه عالی اتحادیه اروپا حکم خارج شدن شرکت “فولمِن” از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا را تائید کرد.

پیشتر این دو شرکت علیه تصمیم اتحادیه اروپا در قرار دادن نام این شرکت‌ها در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا به دادگاه عالی این اتحادیه  شکایت کرده بودند.

این نهاد اروپایی طی اعلامیه‌ای که در سایت رسمی خود منتشر کرد، می‌گوید که شورای اتحادیه اروپا طی تصمیمی که ۲۳ مارس سال ۲۰۱۲ اتخاذ شد، تصمیم به اعمال محدودیت بر برخی شرکت‌های ایرانی گرفت.

بر اساس این گزارش، با این حال، دادگاه عمومی اروپا ۱۶ سپتامبر سال جاری، تحریم شورای اروپا بر برخی از شرکت‌های ایرانی را لغو کرد.

دادگاه عمومی اروپا  آن هنگام رای به لغو تحریم‌های برخی شرکت‌های ایرانی داد و  علت آن را نبود شواهد و مدارک معتبر علیه این شرکت‌ها عنوان کرد.

خبرگزاری رویترز آن زمان از قول یک دیپلمات درباره علت نبود مدارک معتبر گفته بود که «کشورهای اروپایی حاضر نیستند که اطلاعات محرمانه را در اختیار قضات بگذارند چراکه نگرانند منابع این اطلاعات فاش شود».

اکنون شورای اتحادیه اروپا فهرستی از ۱۷ شرکت ایرانی را تهیه کرده و آنها را با «دلایل جدید»(!) واردفهرست سیاه خود کرده است؛ اگرچه با مشاهده فهرست شرکت‌های تحریم شده عملا اروپا تحریمهای قبلی را با دلایل جدید دوباره اعمال کرده است.

خبرگزاری رویترز۲۴ آبان ماه از قول چند دیپلمات گزارش داده بود که این تحریم‌ها پیشتر اعمال شده و جدید نیست و هدف از این اقدام تازه «افزایش فشار بر ایران» نیست.

شورای اتحادیه اروپا همچنین سه شرکت  را از فهرست تحریم‌ها خارج کرده است.

شبکه خبر:اتحادیه اروپا به لغو تحریم‌ها علیه یک شرکت ایرانی رأی داد.

آذر ۸, ۱۳۹۲Comments Off on شبکه خبر:اتحادیه اروپا به لغو تحریم‌ها علیه یک شرکت ایرانی رأی داد.

برای مشاهده متن خبر در سایت شبکه خبر جمهوری اسلامی ایران به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

سایت شبکه خبر

انتخاب: دیوان دادگستری اروپا تحریم های یک شرکت ایرانی را لغو کرد

آذر ۷, ۱۳۹۲Comments Off on انتخاب: دیوان دادگستری اروپا تحریم های یک شرکت ایرانی را لغو کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : دیوان دادگستری اروپا، بلندپایه ترین دادگاه در اتحادیه اروپا، روز پنجشنبه تحریم های این اتحادیه علیه شرکت برق ایرانی ˈفولمنˈ را لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بروکسل، حکم دیوان دادگستری اروپا تحریم ها علیه شرکت فولمن را از میان بر می دارد.

دولت آمریکا مدعی است که این شرکت و ˈفریدون محمودیانˈ سهام دار اصلی آن در ساخت یک نیروگاه مخفی در ایران در زمینه غنی سازی اورانیوم دخیل هستند.

اتحادیه اروپا از زمان صدور احکام پیشین قضایی، با استناد به مدارک غیرمحرمانه تحریم هایی را علیه چند شرکت ایرانی از جمله خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تجدید کرده است.

خبر پیروزی فولمن در خبرگزاری فارس

آذر ۷, ۱۳۹۲Comments Off on خبر پیروزی فولمن در خبرگزاری فارس

اتحادیه اروپا به لغو تحریم‌ها علیه یک شرکت ایرانی رأی داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، عالی‌ترین دادگاه اروپا رأی به لغو تحریم‌ها علیه یک شرکت ایرانی فعال در زمینه نیرو داد. این جدیدترین مورد از قضاوت قانونی درباره تحریم‌هایی است که اتحادیه اروپا بر سر مناقشات برنامه هسته‌ای ایران علیه این کشور وضع کرده است.

یک دادگاه بدوی قبلاً به خاطر آنکه دولتهای ارتحادیه اروپا نتوانسته بودند شواهد کافی از فعالیتهای شرکتها و نهادهای هدف گرفته شده با برنامه هسته‌ای ایران ارائه دهند رأی به لغو برخی از آن تحریم‌ها داده بود.

دادگاه عدالت اروپا روز پنجشنبه بار دیگر به خاطر عدم ارائه شواهد لازم از سوی دولتها رأی به لغو تحریم‌ها علیه یک شرکت ایرانی داد. حکم این دادگاه تحریم‌ها علیه شرکت فولمن که دولت اوباما ادعا کرده بود در ساخت یک تأسیسات غنی‌سازی مخفی در ایران دخالت دارد را لغو کرد.

طبق گزارش رویترز، تحریم‌ها علیه فریدون محمودیان، یکی از سهامداران اصلی این شرکت هم لغو شده است.

تحریم‌های اتحادیه اروپا به خاطر ادعاهایی درباره وجود جنبه‌های نظامی در برنامه هسته‌ای ایران علیه این کشور وضع شده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران همواره چنین ادعاهایی را تکذیب و تأکید کرده به دنبال مصارف صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای است.

Page 1 of 212»